Koniec wsparcia Windows XP i Office 2003

Już 8 kwietnia 2014 r. kończy się wsparcie dla systemu Windows XP z dodatkiem SP3 i pakietu Office 2003.
Wiele firm do dziś korzysta z systemu operacyjnego, który został zaprojektowany dla rozwiązań sprzętowych sprzed ponad 10 lat.

 

Co nas może spotkać jeżeli nas system operacyjny będzie nieaktualny ?

  1. Ochrona antywirusowa naszego komputera będzie dużo mniej skuteczna
  2. Pobranie aktualizacji, sterowników bądź zabezpieczeń dla innych aplikacji biznesowych działających na XP będzie niemożliwe.
  3. Aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych danych w firmie oraz utrzymać ciągłość pracy
    w organizacji, pracownicy działu IT będą musieli spędzać więcej czasu na usuwaniu skutków posiadania niewspieranego oprogramowania, gdyż niezależni dostawcy i producenci sprzętu również przestaną wspierać XP co będzie powodowało ciągłe problemy z innymi aplikacjami.
  4. Czerwcowa wersja Comarch OPTIMA 2014.5 nie będzie wspierać współpracy z serwerem baz danych Microsoft SQL Server 2005. W związku z tym przygotowano aplikację ułatwiającą migrację baz danych do najnowszej wersji Microsoft SQL Server 2012 SP1 (nie można go zainstalować na Windows XP).
  5. Zakłócenia i przestoje w pracy mogą być częstsze.

W celu zachowania bezpieczeństwa i szybkości pracy konieczne jest  przejście na system Windows 7 lub Windows 8.  Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym w celu zapoznania się ze szczegółami i warunkami przejścia na wspierane,  bezpieczne  systemy.
Kontakt:
Konrad Woźniak (25) 644-60-50; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grzegorz Talewski (25) 644-60-50; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.