Jak wybrać partnera Comarch do współpracy? Kluczowe wskazówki

partner comarch
Jeżeli Twoja firma jest w trakcie rozważania wyboru partnera Comarch, możesz mieć wiele pytań i niepewności. Ten artykuł ma na celu rozwiać wszelkie wątpliwości, dostarczając wyczerpujących informacji, jak również zwracając uwagę na aspekty, które powinny być brane pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Zapraszamy do lektury!

Z naszego artykułu dowiesz się:

Kim jest partner Comarch?

Partnerstwo Comarch to współpraca z firmą Comarch na różnych płaszczyznach, takich jak wdrożenia systemu ERP, usługi konsultingowe czy sprzedaż rozwiązań IT. Partnerzy Comarch to wyselekcjonowane pod kątem kompetencji firmy, które wdrażają systemy ERP Comarch, utrzymują je, przeprowadzają analizy przedwdrożeniowe i są wsparciem dla użytkowników systemów Comarch. Firmy te specjalizują się w różnych dziedzinach, takich jak systemy ERP- Comarch ERP XL, Comarch ERP Optima, Comarch ERP Altum, Comarch ERP XT, systemy CRM, WMS, a także w wielu innych technologiach i usługach informatycznych.

Jakie czynniki należy uwzględnić przy wyborze partnera Comarch?

Doświadczenie i kompetencje Partnera Comarch

Wybierając partnera biznesowego Comarch, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie w branży, a także na portfolio realizowanych projektów i wdrożeń Comarch ERP. Wielu partnerów specjalizuje się w konkretnych rozwiązaniach Comarch, dlatego w procesie wyboru firmy wdrożeniowej Comarch, klient powinien wziąć pod uwagę kompetencje w zakresie systemu Comarch ERP, który chce wdrożyć.

Klient Comarch ERP powinien także zwrócić uwagę, czy potencjalny partner Comarch posiada niezbędne certyfikaty i kompetencje techniczne, które są wymagane do realizacji projektów wdrożeniowych oprogramowania Comarch ERP.

Ważnym elementem w wyborze jest także konkurs „Partner Roku Comarch”, w którym firma Comarch przyznaje swoim partnerom wyróżnienia za najlepsze wdrożenia systemów ERP Comarch.

Szukasz partnera wdrożeniowego Comarch ERP?

Skontaktuj się z nami już dziś i zobacz co możemy Ci zaproponować!

Słuchanie potrzeb klienta- indywidualne podejście

Dobry partner Comarch powinien być otwarty na potrzeby klienta, a także dostosowywać swoje usługi do indywidualnych oczekiwań. Ponieważ każda firma ma inne potrzeby, profesjonalny partner Comarch wdrażający systemy klasy ERP powinien dostosować swoje usługi do indywidualnych potrzeb klienta. Elastyczne podejście do wdrożenia rozwiązania Comarch ERP gwarantuje skuteczne wdrożenie systemu. Dzięki systemowi ERP, który jest dostosowany funkcjonalnie do konkretnych potrzeb, klient zyska skutecznie wspierające biznes narzędzie- oprogramowanie ERP.

Opinie, referencje i certyfikaty

Przed podjęciem decyzji o współpracy warto sprawdzić opinie innych klientów oraz poprosić o referencje. Pozwoli to ocenić jakość pracy i profesjonalizm partnera, który będzie wdrażał rozwiązanie Comarch ERP w naszej firmie w zakresie obsługi systemów Comarch- od wdrożenia po utrzymanie. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę autoryzowanych partnerów Comarch, którzy zostali wyróżnieni nagrodą „Partner Roku Comarch” tak jak SEDKOMP. Nagroda ta przyznawana jest za najlepsze wdrożenia Comarch i jest ona dobrym potwierdzeniem kompetencji potencjalnego partnera biznesowego. Dobry partner Comarch może poszczycić się wygrana w konkursie „Partner Roku” a także wieloma referencjami ze zrealizowanych wdrożeń systemów ERP.

Certyfikaty przyznawane przez Comarch są potwierdzeniem kompetencji w zakresie programów Comarch ERP.

Wsparcie powdrożeniowe

Sprawdź, jakiego rodzaju wsparcie posprzedażowe oferuje partner Comarch. Wsparcie techniczne, szkolenia oraz dostęp do aktualizacji oprogramowania to ważne elementy udanej współpracy. Dobry partner Comarch oferuje kompleksowe wsparcie powdrożeniowe. Jest to standard, na który należy zwrócić uwagę, gdyż firmy muszą reagować na zmiany rynkowe, co wiąże się często z aktualizacjami systemy a niekiedy z jego rozbudową.

Dobry partner Comarch powinien oferować wsparcie po wdrożeniu programu Comarch ERP, pomagając w rozwiązywaniu problemów i dostosowywaniu systemu do ewoluujących potrzeb firmy.

Jak znaleźć partnera Comarch?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w nią hasła takie jak „partner Comarch” lub „partnerzy Comarch”, możesz znaleźć listę potencjalnych firm do współpracy.

Dodatkowo firma Comarch udostępnia na swoich stronach internetowych listę autoryzowanych partnerów Comarch, którzy specjalizują się w rozwiązaniach firmy Comarch.

partner comarch

Następnie, warto przejrzeć ich strony internetowe, zapoznać się z ofertą, sprawdzić referencje i zasięgnąć informacji o certyfikatach. Jeśli strona wydaje się profesjonalna i informacyjna, a firma ma pozytywne opinie od innych klientów, to jest to dobry znak.

W końcu, warto skontaktować się z kilkoma firmami, aby porozmawiać o Twoich potrzebach i zapytać o szczegóły ich usług. Dzięki temu będziesz mógł porównać różne oferty i wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Jak przygotować się do współpracy z partnerem Comarch?

Zdefiniowanie celów i wymagań

Przed rozpoczęciem współpracy z firmą, specjalizującą się w wdrażaniu comarch ERP, określ swoje cele oraz oczekiwania co do wdrożenia i funkcjonalności systemu ERP Pomocne może być przygotowanie listy wymagań, które pomogą wyrazić swoje potrzeby w sposób jasny i precyzyjny.

Określenie budżetu i harmonogramu

Jeżeli wdrażasz system Comarch, zdefiniuj dostępny budżet oraz oczekiwany harmonogram realizacji projektu IT. Ułatwi to wybór firmy wdrożeniowej, który będzie w stanie dostosować się do Twoich oczekiwań pod względem finansowym i czasowym.

Porównanie ofert i podejścia różnych partnerów

Zbierz oferty od kilku potencjalnych partnerów Comarch i dokładnie je przeanalizuj. Umów się na prezentację comarch ERP. Porównaj ich podejście do projektu, ceny oraz zakres usług, a także zwróć uwagę na komunikację i otwartość na współpracę.

Wybór Partnera Comarch- podsumowanie

Wybór odpowiedniego partnera Comarch do współpracy jest kluczowy dla sukcesu wdrożeń ERP. Zwracaj uwagę na doświadczenie, ekspertyzę, kompetencje techniczne oraz wsparcie powdrożeniowe, a także na indywidualne podejście do klienta. Nie bój się pytać o referencje, a przed podjęciem decyzji porównaj oferty i podejście różnych partnerów do klientów. Umów się na prezentację Comarch ERP- już na tym etapie będziesz mógł wstępnie ocenić firmę wdrożeniowej i jej podejście do klienta. Pamiętaj, że dobrze dobrany partner to inwestycja w przyszłość Twojego przedsiębiorstwa. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na analizę różnych opcji, porównanie ofert i rozmowy z potencjalnymi partnerami. Pamiętaj, że najlepszy partner Comarch to ten, który rozumie Twoje potrzeby biznesowe i jest w stanie dostarczyć rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele.

Aleksandra Antczak

Aleksandra Antczak

Marketing Manager

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Polecane artykuły
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.