Optymalizacja procesów biznesowych z Comarch ERP Optima - idealne narzędzie dla firm

Comarch ERP Optima to system ERP dedykowany małym i średnim firmom z każdego sektora gospodarczego. Program współpracuje z wieloma platformami sprzedażowymi e-commerce, dlatego stanowi świetne narzędzie integrujące. Dzięki modułowej budowie może być w pełni dopasowany do potrzeb firmy. Nie tylko automatyzuje powtarzalne procesy biznesowe, ale także ułatwia kontrolę należności i zobowiązań, generuje analizy finansowe, oraz wspiera monitorowanie zamówień. System jest dostępny w modelu stacjonarnym oraz chmurze (przez internet). Dzięki rozwiązaniom online klienci zyskują możliwość kompleksowego zarządzania firmą z dowolnego miejsca na świecie na podstawie stałej opłaty abonamentowej.

Nasze wdrożenia

LISEK APP LOGO
Case Study

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.

SEDKOMP prosto
Blog ekspercki

Marka PROSTO automatyzuje sprzedaż wielokanałową z systemami Comarch i SEDKOMP

Odkryj, jak polska marka odzieżowa PROSTO osiągnęła sukces poprzez zastosowanie strategii wielokanałowej sprzedaży i automatyzacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak z pomocą zaawansowanych narzędzi IT, takich jak systemy Comarch, PROSTO zrewolucjonizowało swoje procesy zamówień, zarządzanie magazynem i sprzedaż na eventach, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju firmy.

SEDKOMP SOZ
Case Study

Wdrożenie systemu do obsługi zgłoszeń Sedkomp-SOZ i integracja z Comarch ERP Optima w firmie myQ

Firma myQ, znana z wysokiej jakości produktów kuchennych i łazienkowych, postawiła na technologię, aby usprawnić swoje procesy obsługi zgłoszeń. Z pomocą systemu SedkompSOZ, myQ zoptymalizowało procesy, zmniejszając czas odpowiedzi na reklamacje aż o 30% i znacznie usprawniając komunikację zewnętrzną. W artykule omówimy kluczowe aspekty wdrożenia, integracji z Comarch ERP Optima i korzyści wynikających z takiego połączenia. Odkryj, jak innowacyjne narzędzia mogą przekształcić tradycyjne firmy, przyczyniając się do lepszego zarządzania zasobami i zwiększając zadowolenie klientów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wdrożeniu systemu obłsugi zgłoszeń w firmie myQ.

Comarch ERP Optima: prosta obsługa, potężne funkcje dla przedsiębiorców

System Comarch ERP Optima to system dedykowany firmom z branży e-commerce oraz jednostkom budżetowym i placówkom służby zdrowia. To także użyteczne narzędzie, które sprawdzi się w codziennej pracy biur rachunkowych i doradców podatkowych. Comarch ERP odpowiada realnym potrzebom klientów, dzięki modułom które umożliwiają kontrolę należności i zobowiązań, automatyzację pracy, generowanie analiz finansowych, automatyczne zlecanie płatności, a także monitoring wykonanej pracy dla kontrahenta.

System Comarch ERP Optima - poznaj kluczowe moduły funkcjonalności programu

 • Klienci Comarch Optima mogą wybrać optymalną wersję Comarch – zestaw modułów odpowiadających profilowi firmy. Z odpowiednio dobranymi aplikacjami funkcjonalność Comarch ERP jest inna, dostosowana do konkretnych potrzeb i wielkości firmy.

  Najważniejsze funkcjonalności programu Comarch ERP można podzielić na trzy obszary: handel i usługi, księgowość oraz obsługa kadr i zarządzanie. Oprócz tego ERP Optima Comarch zawiera Optima analizy BI i elektroniczny obieg dokumentów.

  Wszystkie dostępne moduły Optima ERP:

  • Comarch ERP Optima Handel
  • Comarch ERP Optima Handel Plus
  • Comarch ERP Optima Faktury
  • Comarch ERP Optima Detal
  • Comarch ERP Optima Kasa Bank
  • Comarch ERP Optima Kasa Bank Plus
  • Comarch ERP Optima Księga Podatkowa
  • Comarch ERP Optima Księga Handlowa
  • Comarch ERP Optima Księga Handlowa Plus
  • Comarch ERP Optima Środki Trwałe
  • Płace i Kadry Comarch ERP
  • Comarch ERP Optima Płace i Kadry Plus
  • Comarch ERP Optima Biuro Rachunkowe
  • Inwentaryzacja
  • ERP Optima Analizy Business Intelligence
  • Analizy BI dla biura rachunkowego
  • CRM
  • CRM Plus
  • Obieg Dokumentów
  • Pulpit Menadżera
  • e-Pracownik
  • iBard24
  • Comarch SFA Mobile Sales Force
  • Comarch Mobile
  • PPK

Optima ERP - dla kogo?

Wśród klientów Comarch ERP są firmy z branży e-commerce, firmy informatyczne, biura rachunkowe, firmy z branży stalowej, spożywczej, transportowej. ERP Optima dostępny jest także w wersji chmurowej, dlatego firma może być zarządzana z jakiegokolwiek miejsca, jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba.

Dlaczego warto wdrożyć system ERP Comarch ERP Optima

System ERP Optima usprawnia funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw. Aplikacja Comarch ERP wspiera rozwój firm i automatyzuje wiele procesów. Dzięki instalacji Comarch ERP firmy funkcjonują efektywniej. Systemy ERP Optima współpracują z wieloma platformami sprzedażowymi e-commerce, dlatego stanowią świetne narzędzie integrujące. Platformy sprzedażowe mogą być zarządzane z poziomu systemu.

Oprogramowanie Comarch ERP Optima posiada kilka istotnych integracji, które stanowią wartość dodaną oprogramowania i są to:

 • iKsięgowość24– społeczność biur rachunkowych i oferta dedykowana biurom rachunkowym w zakresie Optima Comarch ERP;
 • rozwiązania mobilne wspierające prace firm– Comarch ERP Mobile Sprzedaż, Mobile Flota, Mobile Magazyn, Mobile BI;
 • iBard24– czyli archiwizacja i kopie bezpieczeństwa danych;
 • OptiMed24– oprogramowanie dedykowane placówkom medycznym i punktom medycznym;
 • Comarch e-Sklep– sprzedaż internetowa, e-commerce w pełni zintegrowany z oprogramowaniem ERP.

Poznaj właściwości kluczowych modułów
Comarch ERP Optima

Moduł Comarch ERP Optima Księga Handlowa

Wraz ze zintegrowanymi aplikacjami, umożliwia prowadzenie pełnej księgowości i rachunkowości.

Moduł Comarch ERP Optima Księga Podatkowa

Pozwala prowadzić m.in. Księgę Przychodów i Rozchodów oraz Ewidencję Ryczałtową.

Comarch ERP Optima Handel

Wspiera obsługę sprzedaży oraz pracę magazynu, zapewniając kontrolę nad procesami logistycznymi.

Comarch ERP Optima Kadry i Płace

Umożliwia sprawną obsługę kadrowo-płacową każdej firmy i integrację z programem Płatnik.

Comarch ERP Optima Kasa Bank

Wspiera bezpieczne zarządzanie przedsiębiorstwem i jest zintegrowany z systemami informatycznymi najpopularniejszych banków w Polsce.

ERP Optima to program przeznaczony dla firm o zróżnicowanych profilach działalności. Jego funkcjonalności sprawiają, że jest użytecznym narzędziem do obsługi księgowości (fakturowanie i sprzedaż) oraz kadr i płac. Klientami Comarch są także biura rachunkowe.

Skontaktuj się z ekspertem SEDKOMP
Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Comarch ERP Optima
funkcjonalności i zalety

System Comarch ERP Optima to narzędzie stworzone z myślą o firmach działających na terenie Polski, dlatego jest w pełni zgodne zarówno z polskimi, jak i unijnymi przepisami. W ERP Optima mamy bogaty wybór modułów, dlatego w zależności od wielkości i branży klient może wybrać wersję programu Comarch odpowiadającą jego indywidualnym potrzebom. ERP Optima to narzędzie, które jest stale rozwijane, wzbogacany o nowości od Comarch ERP.

Skutecznie zarządzaj swoim biznesem - Comarch ERP Optima spełni wszystkie Twoje potrzeby!

Oprogramowanie Optima ERP pracuje na jednej bazie danych. Wdrożenie Comarch ERP Optima w firmie pozwala korzystać z wielu narzędzie w tym z integracji z wieloma zewnętrznymi systemami i platformami, w tym, z systemami bankowości elektronicznej. Klienci, chcący wdrożyć Optimę u siebie w firmie, mogą zobaczyć wersję demo programu Comarch, dlatego zapraszamy do testowania Comarch Optima. Skontaktuj się z nami, a udostępnimy Ci wersję demo lub przeprowadzimy dla Ciebie prezentację możliwości systemu Comarch.

Skuteczne zarządzanie finansami i magazynem z
Comarch Optima

dla dla małych i średnich firm

Program Comarch ERP Optima to system polski, zgodny z unijnymi przepisami. Narzędzie jest stale rozwijane i wzbogacane o nowe moduły Comarch, które zapewniają pełną kontrolę nad procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto zainwestować w program ERP Optima?

 • Program jest zintegrowany i pracuje na jednej bazie danych, co przyspiesza wymianę informacji między poszczególnymi działami, poprawiając efektywność zarządzania małą i średnią firmą.
 • Comarch ERP Optima SaaS jest ciągle aktualizowany i dostosowywany do obowiązujących przepisów prawa.
 • ERP Optima to sprawdzony system do zarządzania firmą, który pozwoli zautomatyzować proste i powtarzalne czynności.
 • Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań obieg dokumentów w Twojej firmie przebiega sprawnie i bez ryzyka popełnienia błędu.
 • Zyskujesz możliwość łatwej integracji z innymi systemami IT, np. WMS czy KSeF (Krajowy System e-faktur).

Optima ERP to program stworzony z myślą o małych, średnich, a nawet dużych firmach, które chcą mieć pełną kontrolę nad procesami biznesowymi. Jego elastyczna budowa sprawia, że możesz wdrożyć wyłącznie te moduły, z których korzystasz na co dzień. Dzięki niemu wystawisz faktury, obsłużysz magazyn, zaksięgujesz dokumenty, naliczysz wypłaty oraz rozliczysz się z urzędami.

Ułatwiamy naszym klientom wykonywanie codziennych zadań. Platforma ERP Optima to narzędzie, które odmieni codzienną pracę w firmie i zapewni niezakłócony kontakt z pracownikami. Skorzystaj z możliwości, które niosą za sobą innowacyjne systemy ERP i wznieś swój biznes na nowy poziom. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących personalizacji i wdrożenia oprogramowania zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.