Wdrożenie systemu do obsługi zgłoszeń Sedkomp-SOZ i integracja z Comarch ERP Optima w firmie myQ

Firma myQ, znana z wysokiej jakości produktów kuchennych i łazienkowych, postawiła na technologię, aby usprawnić swoje procesy obsługi zgłoszeń. Z pomocą systemu SedkompSOZ, myQ zoptymalizowało procesy, zmniejszając czas odpowiedzi na reklamacje aż o 30% i znacznie usprawniając komunikację zewnętrzną. W artykule omówimy kluczowe aspekty wdrożenia, integracji z Comarch ERP Optima i korzyści wynikających z takiego połączenia. Odkryj, jak innowacyjne narzędzia mogą przekształcić tradycyjne firmy, przyczyniając się do lepszego zarządzania zasobami i zwiększając zadowolenie klientów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wdrożeniu systemu obłsugi zgłoszeń w firmie myQ.

Z naszego artykułu dowiesz się:

O firmie MyQ

Firma myQ specjalizuje się w sprzedaży zlewozmywaków, zlewów, baterii zlewowych, umywalek i innych akcesoriów łazienkowych i kuchennych. myQ to zespół pasjonatów, dla których najważniejsze jest zadowolenie klienta i wysoka jakość produktów. Wyroby firmy myQ wytwarzane są we własnych zakładach produkcyjnych lub na zamówienie przez zaufanych partnerów. Długa tradycja, doświadczenie i zaufanie klientów, czyni firmę myQ jednym z liderów w branży.

Stan przedwdrożeniowy w firmie myQ

Firma myQ, zmagając się z wyzwaniami związanymi z utrudnioną obsługą otrzymywanych zgłoszeń, poszukiwała optymalizacji procesów związanych z procesami zgłoszeniowymi. Potrzebę firmy, stanowiło wdrożenie zintegrowanego systemu do obsługi zgłoszeń, dlatego zaproponowany został system SedkompSOZ, który pozwoliłby zoptymalizować czas i organizację pracy w zakresie otrzymywanych zgłoszeń serwisowych.

Wśród najważniejszych wyzwań wdrożeniowych w zakresie systemu do obsługi zgłoszeń było przeniesienie pracy wszystkich serwisantów z jednego, zbiorczego maila do zintegrowanego systemu obsługi zgłoszeń, co miało wyeliminować problemy związanie z organizacją pracy i przypisywaniem zadań do poszczególnych pracowników serwisu oraz podnieść poziom świadczonych usług, co w rezultacie miało prowadzić do szybszej reakcji na zgłaszane zapotrzebowania.

Jak przebiegało wdrożenie i integracja SedkompSOZ oraz Comarch ERP Optima?

Proces rejestracji zgłoszeń

W pierwszej kolejności wdrożenia systemu do obsługi zgłoszeń SedkompSOZ wykonano jego integrację ze skrzynką mailową, którą wykorzystywano dotychczas do obsługi zgłoszeń serwisowych. Dzięki integracji SOZ ze skrzynką mailową, możliwa stała się automatyczna rejestracja zgłoszeń wraz z możliwością przypisywania ich do konkretnych serwisantów. Integracja tych dwóch kanałów komunikacji znacząco wpłynęła na poprawę organizacji pracy, co z kolei pozytywnie wpłynęło na jakość wsparcia.

Integracja Sedkomp SOZ z Comarch Optima

Kolejnym krokiem było zintegrowanie SedkompSOZ z Comarch ERP Optima, czyli z systemem ERP, z którego korzysta myQ. Synchronizacja Comarch ERP Optima i SOZ pozwoliła na rejestrację dokumentów SRW bezpośrednio w ERP, a także pozwoliła na pobieranie i przypisywanie kontrahentów i osób zgłaszających z bazy Comarch ERP Optima. Efektem było jeszcze lepsze zorganizowanie pracy oraz skrócenie czasu potrzebnego na obsługę zgłoszeń.

Mechanizm łączenia wątków mailowych

Niezwykle ważnym elementem integracji był dedykowany mechanizm łączenia wątków mailowych na podstawie numeru o konkretnym schemacie przekazywanym przez różnych zgłaszających. Implementacja funkcjonalności pozwoliła łączyć z pozoru różne wątki mailowe do jednego zgłoszenia. Dzięki identyfikatorowi zewnętrznemu zgłoszenia, pojawiającemu się w temacie maila, możliwe było efektywne łączenie wątków, co dodatkowo usprawniło pracę serwisantów.

soz zgloszenie

Jakie efekty uzyskała firma myQ po wdrożeniu SedkompSOZ– systemu do obsługi zgłoszeń?

Zmniejszenie średniego czasu odpowiedzi na reklamację

Jednym z najbardziej zauważalnych efektów wdrożenia SedkompSOZ było zmniejszenie średniego czasu odpowiedzi na reklamację aż o 30%. To przekłada się na zwiększone zadowolenie klientów i bardziej efektywne funkcjonowanie firmy.

Chcesz wdrożyć w swojej firmie system do obsługi zgłoszeń?

Skontaktuj się z nami już dziś i zobacz co możemy Ci zaproponować!

Ułatwione nadzór i identyfikacja zgłoszeń

Dzięki wdrożeniu SedkompSOZ, identyfikacja i nadzór nad zgłoszeniami stał się znacznie łatwiejszy. Firma ma teraz jasną i przejrzystą informację o osobie odpowiedzialnej, statusie zgłoszenia i ostatniej dacie kontaktu.

Raporty i statystyki z ilości realizowanych zgłoszeń

System umożliwia także tworzenie raportów i statystyk z ilości realizowanych zgłoszeń. To daje firmie Quadron pełną kontrolę nad procesem obsługi zgłoszeń i pozwala na lepsze zarządzanie zasobami.

Jak system do obsługi zgłoszeń SedkompSOZ usprawnił komunikację zewnętrzna firmy myQ?

Podsumowując, wdrożenie SedkompSOZ i integracja z Comarch ERP Optima przyniosły firmie Quadron wiele korzyści. Zdecydowanie poprawiła się komunikacja zewnętrzna firmy, a w szczególności obsługa reklamacji. Quadron udowodnił, że skuteczne wdrożenie takiego systemu może znacznie przyczynić się do optymalizacji procesów w firmie. Ta case study jest dowodem na to, jak technologia i odpowiednie narzędzia mogą wpłynąć na poprawę jakości obsługi klienta.

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Inne nasze wdrożenia
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.