Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie z branży stalowej

XL w branży stalowej

Z naszego artykułu dowiesz się:

O firmie

Klient to polska fabryka, gdzie produkowane są konstrukcje i elementy stalowe do obiektów przemysłowych itp. Kompleksowo przetwarzane są również kontenery morskie w jednostki mieszkalne. Wytwarzane są konstrukcje i elementy stalowe do budowy hal przemysłowych i obiektów produkcyjnych, elektrowni, spalarni śmieci, papierni, magazynów, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, hangarów, wież, masztów. Dodatkowo na terenie zakładu znajduje się również fabryka mebli.

Wyzwania – sytuacja wyjściowa

Od początku Zarząd firmy zdawał sobie sprawę o potrzebie wdrożenia nowoczesnego systemu do zarządzania firmą, którego celem będzie podniesienie efektywności zarządzania zleceniami produkcyjnymi. Nowy system miał zintegrować w jednym miejscu wszystkie aspekty działania i zarządzania zakładu oraz dane pochodzące z różnych obszarów biznesowych.

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu:

 • brak zintegrowanego systemu informatycznego, co w konsekwencji skutkuje brakiem szybkiej i sprawnej informacji analitycznej dla zarządu
 • ręczna ewidencja wszystkich zdarzeń w firmie

Przebieg wdrożenia

Wdrożenie systemu informatycznego zostało poprzedzone szczegółową analizą przedwdrożeniową. O wyborze Comarch ERP XL zdecydowały przede wszystkim szerokie możliwości konfiguracyjne, jakie daje system Comarch ERP XL i przedstawione możliwości systemu.

Korzyści

Wdrożenie zintegrowanego rozwiązania pozwoliło osiągnąć wiele korzyści, z czego najważniejsze to wsparcie procesu produkcyjnego poprzez standaryzację działań produkcyjnych (obsługa obowiązujących technologii), szczegółowe planowanie produkcji, planowanie zakupów surowców i materiałów, kontrolę i ewidencję rzeczywistego przebiegu procesów produkcji (obsługa zleceń) oraz możliwość uchwycenia i kontrolowania kosztów wytwarzania.

Zakończone wdrożenie pozwoliło usprawnić procesy produkcyjne i logistyczne oraz uporządkować obieg dokumentów wewnątrz firmy. Dzięki nowoczesnej platformie, Zarząd w prosty sposób może uzyskiwać aktualne informacje o sytuacji firmy, czas przygotowania raportów skrócono o 80%. Comarch ERP XL z modułem produkcyjnym zwiększył efektywność działania przedsiębiorstwa. Dobrze opracowane technologie pozwalają na zaplanowanie etapów produkcji i zwiększenie wydajności o 30% przy wykorzystaniu zasobów maszyn jak i ludzi.

Dodatkowo Klient odniósł poprawę w następujących obszarach:

 • dokładne szacowanie zapotrzebowania na surowce i materiały
 • zmniejszenie wartości magazynu o 25%
 • kontrola zyskowności w odniesieniu do produktów i poszczególnych klientów
 • wsparcie w podejmowaniu szybszych i opartych na dokładnych danych decyzji biznesowych
 • usprawnienie procesów rozliczania produkcji
 • automatyzacja procesów i oszczędność czasu, dzięki jednorazowemu wprowadzaniu danych do systemu.

Wdrożone moduły Comarch ERP XL:

 • Administrator
 • Sprzedaż
 • Zamówienia
 • Produkcja
 • Serwis
 • BI-Point

Okiem Klienta

Dzięki wdrożeniu Comarch ERP XL prowadzonemu przez Sedkomp Sp. z o.o. możemy szybko i sprawnie uzyskiwać informacje potrzebne do podejmowania ważnych decyzji biznesowych. Wybierając Comarch ERP XL chcieliśmy mieć gwarancję, że system będzie się rozwijał i spełniał nasze wymagania przez wiele lat. Dziś wiemy, że wybór zarówno dostawcy jak i rozwiązania był trafiony.”
DYREKTOR DZIAŁU PREFABRYKACJI

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Inne nasze wdrożenia
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.