Korzyści i funkcjonalności Comarch DMS- zautomatyzowanego obiegu dokumentów.

dms
Znalezienie efektywnego sposobu zarządzania dokumentacją w firmie stanowi jedno z największych wyzwań dla współczesnych przedsiębiorstw. W dobie cyfryzacji, digitalizacji i przyspieszonej transformacji cyfrowej, firmy poszukują narzędzi, które pomogą im usprawnić procesy biznesowe, zwiększyć wydajność i zoptymalizować koszty operacyjne. Jednym z takich narzędzi, które ma szereg zalet, jest Comarch Document Management System (Comarch DMS), system do zarządzania obiegiem dokumentów. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym korzyściom i funkcjonalnościom, jakie oferuje Comarch DMS. Omówimy zarówno aspekty techniczne, jak i praktyczne zastosowanie systemu, aby pomóc Czytelnikom zrozumieć, jak mogą wykorzystać potencjał tego narzędzia w swojej działalności.

Z naszego artykułu dowiesz się:

Jakie są korzyści z używania systemu Comarch DMS?

Wdrożenie i korzystanie z aplikacji Comarch DMS niesie za sobą wiele korzyści i udogodnień dla firm i jej pracowników. Zintegrowany system ERP z systemem Comarch DMS umożliwia automatyzacje i optymalizację wielu procesów. Niżej przedstawiamy kilka najważniejszych korzyści wdrożenia i korzystania z Comarch DMS.

dms

Zwiększenie wydajności pracy

Jedną z ważniejszych korzyści systemu do elektronicznego obiegu dokumentów Comarch DMS jest wzrost wydajności pracy. Rozwiązanie Comarch DMS eliminuje czasochłonne czynności związane z zarządzaniem dokumentacją papierową. Aplikacja DMS pozwala na szybkie wyszukiwanie, przesyłanie, akceptowanie dokumentów, co znacznie skraca czas pracy z dokumentem. Zarządzanie dokumentami elektronicznymi jest efektywniejsze.

Optymalizacja procesów biznesowych

Dzięki centralizacji zarządzania dokumentami oraz możliwość pracy w jednym systemie z wszelką dokumentacją biznesową, procesy są zoptymalizowane i zautomatyzowane. Automatyzacja obiegu dokumentów w Comarch DMS przyczynia się do ogólnego usprawnienia pracy. System obiegu dokumentów Comarch DMS zoptymalizujesz działania związane z akceptacją, wprowadzaniem, czy opisywaniem wszelkich dokumentów firmowych.

Redukcja kosztów

Wykorzystując system Comarch DMS możesz znacząco zredukować koszty związanie z papierową dokumentacją, archiwizacją, czy przesyłaniem dokumentów w wersji papierowej. Możesz częściową zrezygnować z drukowania dokumentów papierowych na rzecz dokumentów cyfrowych. Ponadto, automatyzacja procesów związanych z zarządzaniem i obiegiem dokumentów przyczynia się do zmniejszenia kosztów pracy i wzrostu efektywnego zarządzania dokumentami.

Bezpieczeństwo informacji i kontrola

Comarch DMS pozwala na skuteczne zarządzanie dostępem do dokumentów, co gwarantuje ich bezpieczeństwo. System umożliwia monitorowanie każdej operacji przeprowadzonej na dokumencie, co zwiększa kontrolę nad informacjami w firmie.

Dzięki wysokiemu poziomowi kontroli obiegu wewnątrz firmy, możesz być na bieżąco informowany na jakim etapie akceptacji, czy przetwarzania znajduje się konkretny dokument. System Comarch DMS gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa informacji, zapewniając kontrolę dostępu do danych oraz ich odpowiednią ochronę.

Jakie są możliwości personalizacji i kluczowe funkcje systemu Comarch DMS?

OCR- szybsze wprowadzenia faktur

System obiegu dokumentów Comarch DMS to narzędzie służące ulepszeniu procesu obsługi faktur. System DMS pozwala na automatyczne odczytywanie faktur za pomocą funkcjo OCR. Informacje zawarte w dokumentach są automatycznie identyfikowane i wprowadzane do odpowiednich rubryk w systemie przy pomocy najnowocześniejszych technologii bazujących na algorytmach sztucznej inteligencji (AI/ML), które nie tylko przyspieszają ten proces, ale również minimalizują możliwość popełnienia błędów.

Ważne jest, że Comarch DMS oferuje funkcje umożliwiające obsługę faktur niezależnie od metody ich dostarczenia:

  • automatyczne importowanie zeskanowanych dokumentów z folderów;
  • bezpośrednia integracja ze skanerem;
  • pobieranie załączników z wiadomości e-mail;
  • przetwarzanie informacji na podstawie zdjęć zrobionych za pomocą aplikacji mobilnej.

Centralne przechowywanie dokumentów

Comarch DMS umożliwia przechowywanie wszystkich dokumentów w jednym miejscu, co ułatwia dostęp do nich i eliminuje problem zagubionych dokumentów. Elektroniczny obieg dokumentów DMS pozwala na przechowywanie różnych rodzajów dokumentów, takich jak umowy, faktury czy protokoły.

Automatyzacja i robotyzacja procesów

Comarch DMS to system umożliwiający optymalne i zautomatyzowane zarządzanie elektronicznym obiegiem dokumentów i procesów. Zacząwszy od automatycznego dodawania i wypełniania faktur dzięki usłudze Comarch OCR, przez inteligentne mechanizmy AI sugerujące następne etapy w procesie, aż po automatyczne przesyłanie dokumentów do następnych faz. Bogactwo funkcji połączone z elastycznością i możliwością dostosowania do firmowych procedur sprawia, że w systemie wykonywane są jedynie niezbędne operacje, pomijając niepotrzebne kroki.

Wyszukiwanie i przeglądanie dokumentów

Dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania oraz intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, odnalezienie potrzebnych dokumentów jest szybkie i proste. Można wyszukiwać dokumenty na podstawie wielu kryteriów, takich jak słowa kluczowe, data utworzenia czy autor. System zarządzania dokumentami Comarch DMS pozwala swobodnie poruszać się po archiwum dokumentów.

Analiza realizowanych procesów

System Comarch DMS pozwala na śledzenie zmian wprowadzanych do dokumentów oraz utworzenie kopii zapasowych, dzięki czemu zawsze można powrócić do poprzedniej wersji. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku współpracy nad dokumentami pomiędzy wieloma osobami. Przy pomocy Comarch DMS możesz na bieżąco kontrolować postęp prac, zmiany w dokumentach, czy aktualny status akceptacji dokumentów. Dodatkowo informacje o bieżących, czy archiwalnych dokumentach i zadaniach znajdują się w narzędziu Comarch DMS w formie czytelnej listy dokumentów.

Jak wdrożyć system Comarch DMS w mojej firmie?

Analiza potrzeb firmy

Przed wdrożeniem systemu elektronicznego obiegu dokumentów DMS od Comarch, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć swoje potrzeby biznesowe. Jakie są Twoje wymagania w zakresie zarządzania i przetwarzania dokumentów? Czy chcesz zautomatyzować procesy biznesowe? Jaki jest Twój budżet? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci skonfigurować system tak, aby jak najlepiej służył Twojej firmie.

Wybór partnera Comarch

Zanim implementacja aplikacji Comarch obieg dokumentów należy wybrać partnera Comarch. O tym jak wybrać Partnera Comarch pisaliśmy tutaj.

Czy jesteś zainteresowany wdrożeniem Comarch DMS w swojej firmie?

Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać więcej szczegółów oraz otrzymać indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Wybór odpowiedniego modułu Comarch DMS

Wśród produktów Comarch DMS możemy wymienić dodatki, takie jak OCR (rozpoznawanie tekstów), Workflow (zarządzanie procesami) czy Connector (łącznik do innych systemów), które mogą zostać dostosowane do Twoich potrzeb. W czasie analizy potrzeb należy określić, które z dodatkowych funkcji usprawnią obieg dokumentów w takim stopniu, żeby potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa zostały zaspokojone.

Instalacja, konfiguracja i testowanie

Po zakupie licencji programu Comarch, następnym krokiem jest instalacja i konfiguracja systemu Comarch DMS. To ważne zadanie, które powinno być wykonane przez doświadczonego specjalistę IT. Dla większego komfortu, Comarch oferuje wsparcie podczas całego procesu wdrożenia. Po zintegrowaniu systemów, konieczne jest przeprowadzenie testów, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Po pomyślnym testowaniu, można przystąpić do wdrożenia nowego rozwiązania.

Monitorowanie i aktualizacje

Ostatnim krokiem jest monitorowanie systemu i regularne aktualizacje. Pamiętaj, że system DMS, jak każde inne oprogramowanie, wymaga ciągłego utrzymania i aktualizacji, aby działał sprawnie.

Jak zintegrować system Comarch DMS z innymi narzędziami biurowymi?

Comarch DMS współpracuje z wieloma narzędziami. Można go zintegrować z systemami Comarch ERP, w tym Comarch ERP Altum, Comarch ERP XL, Comarch ERP Optima. Integracja DMS z systemami Comarch ERP nie jest skomplikowanym procesem, dlatego każdy doświadczony partner Comarch jest w stanie ją przeprowadzić.

Jak szkolić personel do korzystania z systemu Comarch DMS?

Jak każde nowe narzędzie, Comarch DMS wymaga praktyki. Przeszkolenie pracowników z funkcji systemu pozwala na jego efektywne wykorzystywanie. SEDKOMP oferuje szkolenia i wsparcie techniczne związane z wdrożeniem i obsługą systemów Comarch ERP, w tym DMS. Nasi eksperci zapewnią wsparcie na każdym etapie wdrożenia, od analizy potrzeb przedsiębiorstwa, przez konfigurację systemu, aż po szkolenie użytkowników i bieżące wsparcie techniczne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj. Zebraliśmy tu zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących Comarch DMS.

Aleksandra Antczak

Aleksandra Antczak

Marketing Manager

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Polecane artykuły
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.