Wdrożenie Comarch ERP XL dla producenta wyrobów metalowych

XL w branży metalowej

Z naszego artykułu dowiesz się:

O firmie

Producent sprężyn technicznych,  wyrobów giętych z drutu oraz elementów do siedzeń samochodowych różnych gałęzi przemysłu, w tym samochodowego.

Poza działalnością produkcyjną firma posiada dwa punkty handlowe. Zajmują się one sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów takich jak: sprzęt AGD, części eksploatacyjnych i zamiennych do sprzętu AGD,  farb i lakierów, śrub, gwoździ, materiałów i narzędzi do prac remontowo-budowlanych oraz  narzędzi warsztatowych i  elektronarzędzi.

Wyzwania

Firma wdrożyła system Comarch ERP XL w 2010 roku, natomiast z biegiem kolejnych lat był on systematycznie rozwijany o dodatkowe aplikacje. W 2021 r. firma podjęła decyzję o wdrożeniu modułu produkcyjnego, ze względu na brak możliwości wglądu do bieżących danych produkcyjnych i globalnej analizy działalności firmy – czyli de facto brak solidnej bazy dla podejmowania decyzji.

Wdrożenie systemu informatycznego zostało poprzedzone szczegółową analizą przedwdrożeniową.

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu:

 • procesy produkcyjne ewidencjonowane w systemie DOS’owym
 • odrębny system do tworzenia technologii produkcyjnych, który należy zintegrować z Comarch ERP XL

Systemy, które wspierały produkcje, były przestarzałe, nieefektywne i nie współpracowały ze sobą, utrudniając tym samym przepływ dokumentów. Poza każdorazowym wystawianiem dokumentów z rozproszonych systemów informacyjnych, dane o przychodach i kosztach towarzyszących konkretnym zdarzeniom gospodarczym musiały być dodatkowo ręcznie wpisywane do zestawień. Klient musiał zatem ponosić koszt (i uciążliwość) wielokrotnego wprowadzania tych samych danych. Co więcej, gromadzone w różnych systemach dane nie były jednolite.

Przebieg wdrożenia

Wdrożenie systemu informatycznego zostało poprzedzone szczegółową analizą przedwdrożeniową. Kluczowym elementem wdrożenia była integracja systemu Comarch ERP XL z oprogramowaniem do tworzenia technologii.

Korzyści

Wdrożenie modułu produkcyjnego pozwoliło osiągnąć wiele korzyści, z czego najważniejsze to:

 • przyspieszenie dostępu do informacji
 • integracja z systemem do przygotowania dokumentacji technologicznej
 • skrócenie czasu tworzenia zleceń produkcyjnych o ok. 70%
 • dokładne szacowanie zapotrzebowania na surowce i materiały
 • skrócenie czasu przygotowania wielu raportów i analiz  produkcyjnych z kilku dni do kilku sekund
 • automatyzacja procesów i oszczędność czasu, dzięki jednorazowemu wprowadzaniu danych do systemu.
 • kontrola zyskowności w odniesieniu do produktów i poszczególnych klientów
 • usprawnienie procesów rozliczania produkcji

Wdrożone moduły Comarch ERP XL:

 • Produkcja
 • Serwis

Okiem klienta

„Jesteśmy zadowoleni z wdrożenia przeprowadzonego przez firmę SEDKOMP oraz z bieżącej eksploatacji systemu Comarch ERP XL. Mamy nadzieję, że współpraca w dalszym ciągu będzie układała się tak dobrze, a efektem będzie wdrożenie w najbliższej przyszłości modułów Business Intelligence.
Polecamy firmę SEDKOMP Sp. z o.o. jako sprawdzonego partnera w procesie wdrażania systemów informatycznych.”
Z-ca Prezesa Zarządu

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Inne nasze wdrożenia
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.