OCR inteligentne narzędzie do odczytywania faktur

OCR (Optical Character Recognition) to technologia umożliwiająca przekształcanie obrazów lub plików PDF zawierających tekst w pliki tekstowe. Dzięki temu możliwe jest automatyczne wprowadzanie danych bez konieczności ręcznego ich wprowadzania. Wdrożenie OCR w firmie może przynieść wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu, poprawa jakości danych, usprawnienie pracy, zwiększenie efektywności. Wdrożenie OCR może pomóc firmie w zwiększeniu efektywności i skuteczności, a także w poprawie jakości i precyzji danych.

Z naszego artykułu dowiesz się:

Co to jest Comarch OCR?

Usługa ta to intuicyjne i inteligentne narzędzie do odczytywania tekstów i danych z dokumentów w pliku graficznym- PDF, JPG, JPEG, TFF, PNG.

Zasaniem narzędzia jest rozpoznawanie danych kontrahentów, NIP, kwot netto, brutto, VAT, opisów, numerów faktur i przenoszenie ich do systemu księgowego.

Jak Comarch OCR ułatwi pracę w Twojej firmie?

To narzędzie to ogromne ułatwienie dla działów księgowych. Dzięki wstępnej, inteligentnej obróbce danych przez system i zaimportowanie ich do systemu ERP praca księgowych jest zoptymalizowana. Nie ma potrzeby wprowadzania danych, jedynie ich weryfikacja, zaksięgowanie i zarchiwizowanie. Dzięki narzędziu do odczytu faktur następuje wzrost efektywności pracy, spadek kosztów pracy oraz ograniczenie błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim

Chcesz wdrożyć OCR w swojej firmie?

Skonsultuj się z naszym ekspertem i umów się na prezentację!

Jak działa Comrach OCR?

Comarch OCR analizuje dostarczony plik graficzny za pomocą technologii i przenosi uzyskane dane do odpowiadających im rubryk w systemie ERP.

Proces ten wygląda następująco:

  1. uzyskanie obrazu graficznego faktury- zeskanowanie jej, jeśli mamy jej papierową wersję
  2. załadowanie pliku, zdjęcia do systemu ERP za pomocą Comarch OCR, który przetworzy obraz i zwróci uzyskane dane merytoryczne
  3. sprawdzenie poprawności danych uzyskanych przez OCR i dopasowanych do odpowiednich rubryk w systemie ERP
  4. zatwierdzenie dokumentu w systemie
ocr odczytuje faktury
Aleksandra Antczak

Aleksandra Antczak

Marketing Manager

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Polecane artykuły
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.