OCR inteligentne narzędzie do odczytywania faktur

OCR (Optical Character Recognition) to technologia umożliwiająca przekształcanie obrazów lub plików PDF zawierających tekst w pliki tekstowe. Dzięki temu możliwe jest automatyczne wprowadzanie danych bez konieczności ręcznego ich wprowadzania. Wdrożenie OCR w firmie może przynieść wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu, poprawa jakości danych, usprawnienie pracy, zwiększenie efektywności. Wdrożenie OCR może pomóc firmie w zwiększeniu efektywności i skuteczności, a także w poprawie jakości i precyzji danych.

Z naszego artykułu dowiesz się:

Co to jest Comarch OCR?

Usługa ta to intuicyjne i inteligentne narzędzie do odczytywania tekstów i danych z dokumentów w pliku graficznym- PDF, JPG, JPEG, TFF, PNG.

Zasaniem narzędzia jest rozpoznawanie danych kontrahentów, NIP, kwot netto, brutto, VAT, opisów, numerów faktur i przenoszenie ich do systemu księgowego.

Jak Comarch OCR ułatwi pracę w Twojej firmie?

To narzędzie to ogromne ułatwienie dla działów księgowych. Dzięki wstępnej, inteligentnej obróbce danych przez system i zaimportowanie ich do systemu ERP praca księgowych jest zoptymalizowana. Nie ma potrzeby wprowadzania danych, jedynie ich weryfikacja, zaksięgowanie i zarchiwizowanie. Dzięki narzędziu do odczytu faktur następuje wzrost efektywności pracy, spadek kosztów pracy oraz ograniczenie błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim

Chcesz wdrożyć OCR w swojej firmie?

Skonsultuj się z naszym ekspertem i umów się na prezentację!

Jak działa Comrach OCR?

Comarch OCR analizuje dostarczony plik graficzny za pomocą technologii i przenosi uzyskane dane do odpowiadających im rubryk w systemie ERP.

Proces ten wygląda następująco:

  1. uzyskanie obrazu graficznego faktury- zeskanowanie jej, jeśli mamy jej papierową wersję
  2. załadowanie pliku, zdjęcia do systemu ERP za pomocą Comarch OCR, który przetworzy obraz i zwróci uzyskane dane merytoryczne
  3. sprawdzenie poprawności danych uzyskanych przez OCR i dopasowanych do odpowiednich rubryk w systemie ERP
  4. zatwierdzenie dokumentu w systemie
ocr odczytuje faktury
Aleksandra Antczak
Aleksandra Antczak

Marketing Manager

Aleksandra Antczak

Aleksandra Antczak

Marketing Manager

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Polecane artykuły
lean management
Blog ekspercki

Lean management – co to jest i dlaczego warto znać tę ideę?

Lean Management – w odróżnieniu od akademickich strategii zarządzania – jest koncepcją inspirowaną sprawdzonymi i efektywnymi praktykami przemysłowymi. To system ukierunkowany na generowanie coraz wyższych zysków dzięki tworzeniu maksymalnej wartości dla klienta przy jednoczesnym wykorzystaniu minimalnych zasobów. Sprawdź, jak wykorzystać to podejście biznesowe w praktyce i jakie narzędzia mogą okazać się szczególnie pomocne.

inwentaryzacja
Blog ekspercki

Inwentaryzacja po nowemu – z nami możesz ją przyspieszyć!

Okresowe ustalania lub sprawdzanie drogą inwentaryzacji rzeczywistych stanów magazynowych i wartości majątku firmy to coś więcej niż obowiązek wynikający z Ustawy o Rachunkowości. Sporządzenie precyzyjnego spisu faktycznego wszystkich rzeczowych i finansowych składników majątkowych zapewnia również ciągłość procesów magazynowych, ułatwia dostęp do danych dotyczących towarów oraz daje szanse na wykrycie ewentualnych błędów i nadużyć. Aby usprawnić realizację tych zadań, warto skorzystać z możliwości, jakie daje system Comarch WMS.

KSEF W COMARCH
Blog ekspercki

System ERP – ile kosztuje?

Decyzja o zakupie i wdrożeniu systemu ERP ma charakter strategiczny, dlatego powinna być poprzedzona gruntowną analizą potrzeb przedsiębiorstwa. Proces identyfikacji i oceny wymagań pozwala ustalić, czy firma dysponuje odpowiednimi zasobami, aby zaimplementować tak rozbudowane rozwiązanie. Sprawdź, z jakimi kosztami wiąże się ta inwestycja i co wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego oprogramowania.