Przykłady systemów informatycznych- jak mogą wesprzeć Twoją firmę?

zarządzanie magazynem
Współczesne, nowoczesne firmy korzystają z narzędzi IT, które wspierają proces decyzyjny, zarządzanie, analizę danych, a także pozwalają skutecznie budować przewagę konkurencyjną firmy. Jakie programy informatyczne są najbardziej użyteczne i potrzebne do prowadzenia firmy? Przedstawiamy przykłady i zastosowanie poszczególnych systemów informatycznych, które wspierają firmy i zwiększają ich efektywność a także zyski!

Z naszego artykułu dowiesz się:

Przykłady systemów informatycznych

Przykładów systemów informatycznych, które wpływają na efektywność firmy jest wiele. Jest pewna grupa systemów IT, na które warto zwrócić szczególną uwagę. W tej grupie należy wymienić:

  • System CRM (Client Relationship Management)– system, który służy do zarządzania relacjami z klientami. System informatyczny, który wspiera proces sprzedażowy. Dedykowany ejst firmom, którym zależy na utrzymaniu dobrych relacji z klientami i usprawnieniu procesów e-commerce. O tym, czym różni się system ERP od systemu CRM pisaliśmy tutaj. Dzięki systemowi CRM firma może dokonywać analiz dotyczących klientów, sprawniej zarządzać sprzedażą i ją nadzorować.
  • System WMS (Warehouse Maganement System)– czyli system do zarządzania magazynem, który pozwala na sprawną organizację pracy magazynów a także weryfikację stanów magazynowych, weryfikację położenia towarów i materiałów na magazynie. Tutaj możesz przeczytać o naszym innowacyjnym wdrożeniu WMS w firmie z branży Auto-ID.
  • System BI (Business Intelligence)– czyli narzędzie analityczne do prowadzenia analiz controllingowych. Narzędzie, które gromadzi i przetwarza dane a także tworzy szczegółowe raporty dotyczące różnych aspektów firmy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie narzędzie BI wybrać do swojej firmy, zajrzyj tutaj.
  • systemy ERP (Enterprise Resources Planning)– czyli systemy, które gromadzą wiele różnych modułów, dzięki czemu pozwalają na objęcie nimi wszystkich aspektów firmy- od księgowości i finansów poprzez logistykę, magazyny a także zarządzanie i raportowanie.

Współczesne firmy mierzące się z bieżącymi problemami wiedzą, że należy automatyzować procesy w firmie. Nie jest to tylko ważne ze względów formalnych (wysyłka elektronicznych dokumentów do urzędów, JPK, ZUS, czy inne), ale także ze względów finansowych (ograniczenie kosztów) oraz budowania wizerunku i konkurencyjności własnej marki.

Nowoczesne firmy częściej wybierane są na partnerów handlowych, partnerów biznesowych. Klienci często zwracają uwagę na postęp technologiczny danej firmy oraz na to z jakiego systemu informatycznego korzysta kontrahent. Z uwagi na trudność zarządzania dużym przedsiębiorstwem, wiedza o wykorzystywanym systemie informatycznym obrazuje, który system IT wspiera funkcjonowanie firmy.

Chcesz wdrożyć system ERP w swojej firmie?

Skonsultuj się z naszym ekspertem i umów się na prezentację!

Jak system informatyczny może wspierać firmę?

W chwili obecnej systemy IT są nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu. Wspierają jego prowadzenie w każdym aspekcie i w większości działów. Poczynając od działu księgowego, gdzie następują rozliczenia firmy, kalkulacje podatków. Rzetelne dane finansowe to także rzetelny obraz sytuacji firmy. Oprócz tego informacja zarządcza to niezbędny element trafnych decyzji biznesowych.

Wśród systemów, które efektywnie wspierają średnie i duże firmy posiadające gospodarkę magazynową jest Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Altum.

System informatyczny, które skutecznie będzie ułatwiał pracę małej firmy, bądź biura rachunkowego będzie Comarch ERP Optima.

Jak wybrać system informatyczny do swojej firmy?

Wybór systemu informatycznego stanowi dla Ciebie duże wyzwanie? Jeżeli masz problem z wyborem systemu informatycznego, zainwestuj w oprogramowanie ERP, które będzie dostosowane do specyfiki Twojej firmy i będzie elastycznie zmieniać się razem z nią. Systemy Comarch ERP to modułowe systemy ERP, co sprawia że zmieniają się wraz z rozwojem Twojej firmy. Dodatkowo, jeżeli jakieś procesy zachodzące w Twojej firmy, wymagają specyficznego i nieszablonowego podejścia, stworzymy dla Ciebie dedykowaną aplikację ERP, w pełni zintegrowaną z systemem Comarch ERP.

Aleksandra Antczak

Aleksandra Antczak

Marketing Manager

Szukasz wsparcia w zakresie IT i nowych technologii?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, bądź zadzwoń + 25 644 60 50

Polecane artykuły
asaj sedkomp comarch erp xl
Blog ekspercki
Aneta Sierakowska

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie Asaj. Film promocyjny z wdrożenia

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem jest kluczem do sukcesu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest implementacja zaawansowanych systemów ERP, takich jak Comarch ERP XL. W SEDKOMP mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Asaj, by zrealizować takie wdrożenie, które skutecznie przetransformowało ich działalność.

Case Study
Małgorzata Jerominiak

Optymalizacja procesów biznesowych w Lisek.App dzięki Comarch ERP Optima- jak wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania w q-commerce?

W dobie rosnących oczekiwań klientów dotyczących szybkości dostaw, firma Zorro Delivery Sp. z o.o., prowadząca popularną aplikację mobilną Lisek.App, stanęła przed wyzwaniem usprawnienia swoich procesów biznesowych. Kluczowym elementem tej transformacji stało się wdrożenie systemu Comarch ERP Optima, w którym to przedsięwzięciu firma SEDKOMP odegrała kluczową rolę.